Translate

Avastades Eestimaa rahvaste kultuure * Открываем культуру народностей Эстонии

Avastades Eestimaa rahvaste kultuure: Sillamäe Kultuurikeskuse kultuurihariduslik aastaprogramm * 
Открываем культуру разных народов, живущих в Эстонии:
культурно-образовательная годовая программа Силламяэского Центра культуры


Ajalooliselt oli Sillamäe kaua aega olnud suletud linn, siiamaani eestlaste osa moodustab ainult 3% linnarahvast. Suurem osa elanikkonnast on vähemusrahvuste esindajad, kes kahjuks ei tunne hästi Eesti rahvakultuuri, -riideid, -traditsioone ja -kombeid. Kui Jõule ja Jaanipäeva tähistatakse laialt vene inimeste seas, Maardi- ja Kadripäeva tuntakse ka tänu lasteaedade ja koolide programmidele, siis eesti ja teiste Eestimaa rahvaste kultuuridest, mis aja jooksul püsisid eesti rahva mälus ja millega seostus rikkalik usundiline pärimus ja kombestik, vene noored ja lapsed ei ole eriti kuulnud.  Kuid huvi selle vastu aina kasvab.
Sillamäe Kultuurikeskus soovib korraldada aasta jooksul kultuurihariduslikku programmi ja ürituste tsükli, mis tutvustaks Sillamäe lastele ja noortele erinevaid Eestimaa rahvaste kultuuridest. Projektis osalevad ka kultuurikeskuse ringijuhid, kes oma igapäevases töös vajavad teadmiste täiendamist huviringi repertuaari uuendamiseks ja koostamiseks.
Plaanis on aasta jooksul korraldada muuseumitunnid ja meisterklassid eesti rahvaste kultuuride kohta Sillamäe Muuseumis ja Kultuurikeskuses, õppereisid setumaale ja vanausulise rahvaste külas ja Tartu Rahva Muuseumisse, et tutvustada lähemalt rahvaste kommete, luule ja tantsudega. Kevadel me korraldame paar suurt üritust, kus on võimalik täita Eesti rahvaste kultuuridega seotud rituaale, mängida rahvamänge, laulda rahvalaule. Aasta jooksul saavad lapsed ja noored osaleda viktoriinides ja meisterklassides; täiendada eestikeelse sõnavara, omandades spetsiifilise rahvaste kultuuri kombeid.

Sillamäe Kultuurikeskus arendab laste, noorte ja täiskasvanute loomingulisi oskusi, korraldab linnaüritusi, riigipühi, tähtpäevi ja taidluskollektiivide tööd. Kultuurikeskuses tegutseb kaheksa erisuundades töötavat suurt kollektiivi, millest võtab osa ca 253 inimest (folkloorirühmad, laulu- ja rahvatantsuansamblid jt.) 

FOTOALBUM 




Meid toetavad:

 






Комментариев нет:

Отправить комментарий