Translate

Rahvalaulu kunstist džässi vokaali juurde * От фольклора к джазу

Rahvalaulu kunstist džässi vokaali juurde: täiendusõpe kogenud õppijale

IV - X.2017

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele. Ida-Virumaal tegutseb palju ühendusi, kus töötavad pedagoogid nii vokaali kui ka näitekunsti valdkonnas, kes  said oma kutselise hariduse nn vene koolist ning säilitavad rahvusvähemuste kultuuri traditsioone, samas aga teevad tõhusat tööd ka eesti ja maailma kultuuri arendamiseks.

Projekti "Rahvalaulu kunstist džässi vokaali juurde: täiendusõpe kogenud õppijale" raames planeeritakse korraldada ja läbi viia maakondlikul tasemel 3 töötuba laiemale kogukonnale vokaali ja näitekunsti valdkonnas, kaasates töötubade läbiviimisse spetsialiste Eestist ja välismaalt (Venemaalt), et  anda võimalusi täiendada oma erialaseid teadmisi ja oskusi nii antud valdkonnas tegutsevatele pedagoogidele ja spetsialistidele kui andekatele õppijatele ning omandada ka uusi, maailmas tuntuid tehnikaid ja meetodeid vokaali ja näitekunsti valdkonnas. Planeeritakse läbi viia lavakunsti, folkloori,  estraad-ja jazz-vokaali, ansambli juhendamise ja ansamblis laulmise töötube, kuhu kaasatakse üle 200 osalejaid kogu Eestist. Projekt aitab motiveerida kultuuritöötajaid ja andekaid õpilasi  erinevate uute tehnikate kasutamiseks ja välismaise koostöö tõhustamiseks.





Sisukokkuvõte Projekti "Rahvalaulu kunstist džässi vokaali juurde: täiendusõpe kogenud õppijale" raames oli korraldatud ja läbi viidud maakondlikul tasemel 3 töötuba vokaali ja näitekunsti valdkonnas, oli kaasatud töötubade läbiviimisse spetsialiste Eestist ja Venemaalt. Nii pedagoogid ja spetsialistid kui ka andekad õppijad täiendasid erialaseid teadmisi ja oskusi ning omandasid uusi, maailmas tuntuid tehnikaid ja meetodeid vokaali ja näitekunsti valdkonnas. Oli läbi viidud lavakunsti, folkloori, estraad-ja jazz-vokaali, ansambli juhendamise ja ansamblis laulmise töötube, kus osalesid üle 200 osalejaid kogu Eestist. Projekt motiveeris kultuuritöötajaid ja andekaid õpilasi erinevate uute tehnikate kasutamiseks ja välismaise koostöö tõhustamiseks.
Saavutatud eesmärgid:
*oli vahetatud rahvuskultuuri, huvihariduse ja tegevuse spetsialistide kogemust ja arendatud oskusi praktiliste töötubade abil.
*Olid arendatud uusi suundasid vokaali-, rahvuskultuuri, näitekunsti valdkonnas
*Olid läbi viidid kolm riiklikul tasemel töötube laiemale kogukonnale rahvalaulu, estraad-ja jazzvokaali, näitekunsti ja ansambli vokaali valdkonnas.
*Sellest huvitatud spetsialistid, pedagoogid ja andekad õppijad said dirigendi oskuste õpetust.

Osalejad: esimesest töötoast võtsid osa 42 inimest, sh ka 27 noori ja last vanusega 7-19 a. Projekti teises etapis (2 töötuba) osalesid rohkem kui 50 inimest.  Inimesed tulid kohale nii Sillamäelt, Narvast, Kohtla-Järvelt (Ida-Viturmaa) kui ka Peterburist (Venemaa). August 2017
olid tehtud kokkulepped töötubade läbiviijatega, täpsustatud ja kooskõlastatud tegevuskava, teavitatud  projektist, lahendatud korraldusküsimused, registreeritud osalejad.

September 2017
Läbi viidud I töötoa - Rahvakultuuri päev
11.00 - 14.00 Folklooriansambli Suprjadki (Narva Muuseum) juhataja Marina Kuvaitseva korraldas koolitusprogrammi "Rahvaluulekombed vene rahvakultuuris" (3 tundi). Töötoa aluseks olid võetud Peipsimaa laulud ja vene kadrillid. Rahvamängudesse olid kaasatud nii osalejad kui ka publik.
14.15 - 15.15 Paus. Vaba suhtlus.
15.30 - 17.00 Toimus rahvakultuuri päeva osalejate etendus

Oktoober 2017 - projekti II etapp:
läbi viidud II ja III töötuba
10.00-13.00 toimus Noorte vokaalansamblite koolitus
Pedagoogid: Mihhail Serkov (St. Peterburg)
Vabalaulu stiili ansamblid. Vokaalansablid, töö vokaalansamblis. Kuidas õigesti
töötada juhtides vokaalansamblit. Lavakunst. Liikumine.
Teooria ja praktika võttis kokku 3 tundi.
14.00-15.00 - Paus. Vaba suhtlus
15.00-18.00 - toimus soololaulu koolitus
Pedagoogid: A. Vislavskaja (Narva) Estraad- ja jazz-vokaal, hääl. Häälega töö.
Häälega improviseerimine. Praktilised tunnid 7.-19.a lastega (Korraldaja - N. Jermolina)
(Kokku 3 tundi)
18.30- 20.00 korraldatud külaliste etendus. Kofetti lastegrupp Narva Koorikoolst (juhataja A.
Vislavskaja) ja vabalaulu ansambel (Peterburi N. Rimski-Korsakovi nim.
Konservatooriumi tudengid, juhataja M. Serkov)

Hiljem projekt ja selle tulemused olid kajastatud meedias ja me saime tagasisdet osalejatelt
Laste ja noorte kultuuriasta raames oli organiseeritud ja läbi viiidud 3 töötuba maakondlikul tasemel vokaali ja näitekunsti valdkonnast huvitatud õpilastele ja spetsialistidele. Toimus ühes valdkonnas tegutsevate inimeste kogemustevahetus, inimesed täiendasid oma kutselisi oskusi ja teadmisi, said kogemuse ka välismaa spetsialistidelt.


Täname toetuse eest!

Комментариев нет:

Отправить комментарий